poniedziałek, 22 grudnia 2014

Warsztaty dla dorosłych - Swiąteczne stroiki



Centrum Kultury- Miejska Biblioteka Publiczna w Głuchołazach zorganizowała kolejne spotkanie w ramach warsztatów rękodzieła artystycznego. Na przedświątecznym spotkaniu panie tworzyły stroiki bożonarodzeniowe, które zapewne przyozdobią w czasie świąt ich mieszkania. Tradycyjnie warsztaty poprowadziła pani Katarzyna Rychel , która służyła radą i pomocą. Kreatywność uczestniczek warsztatów jest ogromna. Wspólna praca sprawiła paniom wiele przyjemności i wprowadziła je w świąteczny nastrój.


Wesołych Świąt


poniedziałek, 8 grudnia 2014

Mikołajowe warsztaty



Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach zaprosiła  rodziców z dziećmi na mikołajowe warsztaty. Czytelnicy biblioteki dla dzieci, którzy uczestniczyli w spotkaniu mogli wybrać sobie drewnianą choinkę lub bombkę, którą ozdabiali wykorzystując znane im techniki. Rodziców zachęcaliśmy aby wykorzystali decupage do zdobienia, dzieci malowały ozdoby choinkowe farbami lub kredkami, lub wspólnie z rodzicami ozdabiały bombki lub choinki  serwetkami. Podczas pracy towarzyszyła nam świąteczna muzyka, która wprawiła wszystkich w szczególny nastrój.

piątek, 5 grudnia 2014

Turniej jednego wiersza im.Michała Lisowskiego - Laureaci



Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach przywróciła w gminie Głuchołazy konkurs poetycki o tematyce profilaktyka uzależnień pt. Turniej jednego wiersza im. Michała Lisowskiego. Konkurs powstał z inicjatywy Ireny Rup i organizowany był przy Stowarzyszeniu „Powrót z U” w Głuchołazach był hołdem dla tragicznie zmarłego patrona. Michał Lisowski był zaangażowany w pracę z ludźmi. Był terapeutą i kuratorem sądowym, miłośnikiem przyrody. Interesował się sztuką, tuż przed śmiercią przygotowywał przedstawienie teatralne z osobami mającymi problemy z uzależnieniami. Wypadek pokrzyżował te plany. Po zaprzestaniu działalności Stowarzyszenia „Powrót z U” konkurs współorganizowany był przez różne głuchołaskie instytucje kultury. Od 2008 z inicjatywy pomysłodawczyni Ireny Rup oraz wdowy po patronie Ludmile Lisowskiej konkurs został przeniesiony do Prudnika, a jego współorganizatorem została Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku oraz Prudnicki Ośrodek Kultury następnie Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku.
Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach postanowiła po 6 latach reaktywować konkurs i zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału. Celem konkursu  jest stwarzanie autorom możliwości zaprezentowania swoich utworów szerszemu gronu, popularyzacja poezji, upowszechnianie języka polskiego, promocja miasta oraz uwrażliwienie na problem uzależnień.
3 grudnia  Międzynarodowego Dnia  Walki z AIDS Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach zaprosiła mieszkańców oraz laureatów do wzięcia udziału w podsumowaniu i wręczeniu nagród w konkursie na jeden wiersz. Podczas gali na scenie zaprezentowała się grupa teatralna „Lustro” z montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez instruktora teatralnego Beatę Puzia. Wręczono nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat, oraz w kategorii dorośli.
Jury w składzie:
Przewodniczący Wojciech Ossoliński,
Członek Irena Rup,
Członek Stanisława Młyńczak – Pałczyńska.
Zapoznali się z utworami dostarczonymi na konkurs i postanowiło przyznać w kategorii do lat 18.

I miejsce pracy opatrzonej godłem -Witek  - Szymon Wiktor
II miejsce pracy opatrzonej godłem -Daisy – Joanna Kocoń
III miejsce pracy opatrzonej godłem- gazela – Laura Badocha

 Przyznano również wyróżnienia dla prac opatrzonych godłem:
-Wiz’a- Martyna Konieczna
-Malutka- Katarzyna Mięczakowska
-Zuzula- – Zuzanna Dereń

W kategorii powyżej 18 lat prace opatrzone godłem:
I miejsce pracy opatrzonej godłem – Antylopa-  Mariola Kruszewska
II miejsce pracy opatrzonej godłem- Alchemik- Magdalena Sajewicz
III miejsce pracy opatrzonej godłem - tinaj- Justyna Pater


Wiersze zostaną opublikowane na www.ckglucholazy.pl/migbp
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

czwartek, 4 grudnia 2014

Czytelnicy listopada



Jury w składzie Jan Ćwiek - dyrektor Centrum Kultury, Alicja Płowaś - kierownik biblioteki oraz Anna Dorosz - pracownik działu dziecięco- młodzieżowego wyłoniło czytelników listopada.
W  konkursie wzięło udział 125 przedszkolaków, zanotowano 309 wizyt uczestników.

                             Czytelnikami miesiąca zostali:
Wojtuś Szyszler – Niepubliczne Przedszkole Puchatek



Filip Wolak – PP1 Grupa „Promyczki”
Nikola Chryczyk – PP2 Grupa „Pszczółki”
Gratulujemy nagrodzonym przedszkolakom!
Dziękujemy za częste odwiedziny naszej biblioteki połączone z samodzielnym wyborem bajek oraz za udział w naszym comiesięcznym konkursie.
Pod koniec grudnia 2014 r. wyłonimy czytelników tego miesiąc. Zapraszamy do wspólnej zabawy i odwiedzin biblioteki w Głuchołazach.