piątek, 20 września 2013

Aktorka, reżyser, szefowa – jak motywować się do działania.



Spotkania z pasjami
Aktorka, reżyser, szefowa – jak motywować się do działania
Bohaterka spotkania: Krystyna Janda

W ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange realizuje projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów. Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online), skierowanych do osób starszych.  Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami. Bohaterami spotkań będą osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat, osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby, specjaliści w danych dziedzinach.

Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach zgłosiła się do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i w domu kultury w sali kinowej odbyła się wideo konferencja z udziałem Krystyny Jandy.
Krystyna Janda zagrała ponad 100 różnych ról – teatralnych, kinowych oraz telewizyjnych, w tym Agnieszkę w „Człowieku z marmuru” (1976 r.) Andrzeja Wajdy. W jej biografii pojawiły się również zagraniczne produkcje: „Glut” (1984 r.) i „Mefisto” Istvana Szabó (1981 r.). Aktorstwo stało się życiem i największą pasją Pani Krystyny Jandy.
Krystyna Janda nie poprzestała jednak na graniu, postanowiła zaangażować się jeszcze aktywniej w życie kulturalne w Polsce, w 2005 roku założyła pierwszy prywatny teatr w Polsce „Polonia”. W 2010 roku wśród warszawskich teatrów pojawiła się kolejna propozycja Krystyny Jandy „Och-teatr”. Pomysł prywatnych teatrów wypalił, a jej śladem poszli kolejni aktorzy. Została wielokrotnie nagradzana za swoją pracę zawodową i zaangażowanie społeczne. Otrzymała między innymi nagrodę Złota Palma na festiwalu w Cannes za rolę w filmie „Przesłuchanie” i Medal Karola Wielkiego za wkład w zjednoczenie Europy. Na koniec wieku XX przyznano jej w plebiscycie magazynu Polityka, tytuł najwybitniejszej aktorki stulecia kinematografii polskiej.
Samo o sobie mówi, że jest optymistką, kochającą ludzi i sztukę.
Podczas spotkania Pani Krystyna Janda opowiedziała, czym jest dla niej teatr
oraz w jaki sposób angażuje się w życie kulturalne w Polsce.
Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek o godzinie 11 od września do listopada w domu kultury w sali kinowej.
26 września zapraszamy na wideo konferencję Teresą Lipowską

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz