piątek, 13 września 2013

Spotkania z pasjami. Czwartki o 11.00 w sali kinowej.



Jedzenie łączy, czyli jak szybko i niedrogo zorganizować poczęstunek.
Bohaterowie spotkanie: Rodzeństwo Kręglickich

W ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange realizuje projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów. Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online), skierowanych do osób starszych.  Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami. Bohaterami spotkań będą osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat, osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby, specjaliści w danych dziedzinach.

Centrum Kultury – Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach zgłosiła się do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i w domu kultury w sali kinowej odbyła się pierwsza wideo konferencja z udziałem Agnieszki i Marcina Kręglickich.

Agnieszka i Marcin Kręgliccy są warszawskimi restauratorami, którzy swój sukces zbudowali wyłącznie na swojej pasji, marzeniach i ciężkiej pracy. Pierwszą restaurację państwo Kręgliccy otworzyli w 1989 roku. Pomysłodawcą był pan Marcin, który od lat gotował dla swoich przyjaciół, ale przestawało mu to wystarczać. Pani Agnieszka szybko włączyła się również w to przedsięwzięcie i od tej pory pracowali już razem. Obecnie mają osiem restauracji w Warszawie. Każda restauracja poświęcona jest innej kuchni: zaczynając od polskiej a kończąc na meksykańskiej.
Oboje prowadzili programy kulinarny Para w kuchni dla telewizji Kuchnia.tv. Wspólnie
napisali książkę „W kuchni u Kręglickich”. Oboje piszą również artykuły kulinarne do
największych polskich gazet. Bardzo ważne jest dla nich delektowanie się posiłkami, celebrowanie czasu poświęcanego na jedzenie. Liczy się też jakość posiłków. Jak sami o sobie mówią, jedzenie jest dla nich zmysłowym przeżyciem, którym chcą się dzielić z innymi ludźmi. Dlatego też czynnie angażują się w akcje slow food, które mają na celu propagowanie idei jedzenia bez pośpiechu oraz przygotowywania
potraw z produktów regionalnych i sezonowych.

Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek o godzinie 11 od września do listopada w domu kultury w sali kinowej.
19 września zapraszamy na wideo konferencję z Krystyną Jandą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz